Eestiblogid.ee usutles Raul Kaevand (24) ja Peep Ploom (24), kes seisavad Eesti popima muusikablogi Unplugged.ee taga.

Palun tutvustage end pisut – mis mehed olete ja millega tegelete? 

Raul: Mina olen selline turundussuunitlusega linnahipster. Igapäevaselt tegelen oma firma alt reklaami-ja turundusteenuste pakkumisega ning selle kõrvalt siis Unpluggediga. Trennis käin ka.

Peep: Nonii. Kuna Raul vastas küsimustele esimesena, siis proovin mitte tema vastuseid korrata. Olen täiesti average isehakanud disainer. Päeval käin tööl ja päästan maailma koledate asjade eest ning kui leian mõne eriti hea loo, postitan selle ka Unplugged’isse kõigile kuulamiseks.

 

Millised on teie isiklikud muusikaeelistused?

R: Hingeline ja hea lüürikaga muusika. Suuresti indie, aga viimasel ajal olen hakanud ka veidike rohkem elektroonilist muusikat kuulama (Peebu mõjutused). Lemmikbänd on Dead Man’s Bones, kui ei tea, siis kuulake natukene ja siis kuulake veel.

P: Olen alati üpris elektroonilist muusikat kuulanud. Hetkel olen jäänud seisma eksperimentaalse ja instrumentaalse hip-hop biitide juurde. Lemmikprodutsentideks on näitekst J Dilla, Flying Lotus, Clams Casino, Burial, Shlohmo.. Kõik nad on ülimalt andekad.

 

Kus ja kuidas te tutvusite ning kuidas te blogimise juurde jõudsite?

R: Unplugged kui selline sai alguse siis, kui ma veel Taanis vaene ja tegevusetu üliõpilane olin. Muusika on alati südamelähedane olnud ja kuna ma laulda ei oska, tuli oma muusikaarmastuse väljendamiseks mõni muu moodus leida - muusikablogi. Ja nii see läks. Mingi hetk hakkasin kirju saama ka teistelt muusikahuvilistelt, kes soovisid kampa lüüa ja praeguseks on Unpluggedi tiimist läbi käinud umbes 15 inimest.
Peebuga tutvusime tööl. Põnev eks.

 

Kirjeldage, palun töökorraldust Unplugged.ee juures. Kes teeb mida? Kas olete näiteks ära jaganud konkreetsed ülesanded  ja kajastatavad muusikastiilid või tegutsete küllaltki individuaalselt ja avastate blogist vahel ka enda jaoks üllatusi?

R: Mina avastan päris tihti enda blogist ülihead muusikat. See ongi Unpluggedi mõte. Kõigil need toredad inimesed, kes Unpluggedi lugusid postitavad, on minu silmis väga hea muusikamaitse ja ma ei pea kartma, mida ma sealt leida võin.
Töökorraldust meil otseselt pole. Unplugged ei ole minu jaoks töö. Just sellepärast mina, ja arvatavasti ka teised, seda teha viitsivad. Kõik võivad välja pakkuda ideid, kuidas Unpluggedi paremaks teha ja olenevalt konkreetse mõtte iseloomust hakkavad vastavad inimesed sellega tegelema. Kui lehel on näiteks vaja midagi visuaalset timmida, teeb seda Peep, kes on uskumatult hea käega disainer.

P: Kõik postitavad seda, mis neile endale meeldib. Seega on ka muusikastiilid mingil määral selle järgi jaotunud. Minult tuleb näiteks rohkem elektroonilisi palasid. Raulilt aga rohkesti rahulikku indie’t. Raul on muideks uskumatult hea kõrvaga hipster!

 

Kas üksi blogi pidamine oleks pigem kergem või raskem, kui kellegagi blogi jagamine?

R: Ma alustasin üksinda blogimist ja võin kindlalt öelda, et see on palju-palju raskem kui blogi jagamine. Teised inimesed motiveerivad ja toovad lauda uusi mõtteid, annavad uue hingamise. Kui mulle ei oleks kohe alguses nii suurt toetust taha tulnud, siis vaevalt, et Unplugged praegu elus oleks.

P: Kui üksi blogi pidada, võib see kuhugi täiesti ühte auku vajuda - liialt nišikaks minna. Hetkel postitavad erinevad inimesed erinevat muusikat. Kõik on super.

 

Olete ka varem aktiivselt muusikablogi pidanud ning nüüd on Unplugged.ee veidi erineval kujul tagasi. Mis on muutunud?

R: Vähem juttu, rohkem muusikat ja ilusaid pilte. Unplugged on nüüd eksisteerinud veidi üle kahe aasta. Oleme korraldanud üritusi, teinud intervjuusid, videoid, proovinud erinevaid veebilehe kujundusi ja lõpuks jõudsime lihtsuse juurde. Lihtsalt muusika, nii vist peabki olema.

 

Mille järgi ning kust te lugudele selliseid suurejoonelisi pilte juurde valite?

R: Pilte leian üleilmalisest veebist. Pildi valimine käib selle järgi, milliseid emotsioone lugu tekitab. Hea näide on Draakonite lugu: http://unplugged.ee/ewert-and-the-two-dragons-i-can-see-yer-house-from-here/
See on täpselt selline koht ja emotsioon, mis mul silme ette tuleb, kui ma nende lugu kuulan.

P: Piltidega ei taha me mitte loo sõnumit edastada, vaid õiget emotsiooni tekitada. Tihti on nii, et kuulad mingit lugu, mis eriti ei meeldi, kuid õiges kontekstis ja õige emotsiooniga võib see olla ülihea.

Pildid tulevad veebist. Paljud neist Flickr'st.

 

Kui palju aega ja pühendumust nõuab Unplugged.ee?

R: See on väga muutuv, praegu nõuab natukene rohkem, sest uue veebilehega on vaja veel toimetada ja uusi funktsioone lisada. Ühe tabina on ta mul brauseris alati lahti, aga see on ikka selline vanemlik hoolitsus. Jälgin hoolega statistikat ja muud olulist informatsiooni.
Kui pilt juba olemas on, võtab ühe loo postitamine võtab aga orienteeruvalt 1-2 minutit. Minu puhul võib mõnikord pildi otsimisele kuluda paarkümmend minutit.

P: Nagu Rauli jutust välja tuleb, siis kõige rohkem aega kulubki õige emotsiooniga piltide otsimisele.

 

Kas oskate hinnata mitu tundi ööpäevas te keskmiselt ise muusikat kuulate? Mitu tundi veedate arvuti taga?

R: Muusika mängib mul taustaks 8-10 tundi päevas. Hommikul ärgates läheb muusika kohe mängima ja õhtul magama minnes samamoodi. Reaalselt mõttega kuulan muusikat tavaliselt õhtuti paar tundi. Kui midagi head ja uut avastan, siis kuulan rohkem.

P: Mind saadab muusika terve ärkvel olemise aja. Hommikul ärgates, tööle minnes, tööl, peale tööd, trennis, kodus, enne uinumist. Tunde tuleb kokku... palju.

Arvuti taga saab veedetud päris palju aega, sest igapäevane töö nõuab seda.

 

Olete mõlemad ka tegevad Facebooki-leheküljel ”Lõuna”, mis kogus hilissügisel lühikese aja jooksul suure hulga fänne. Sel aastal veel postitusi pole… kas autoritel on isu otsa saanud või võivad kõik Tallinna näljased ka tulevikus lehekuljelt häid nõuandeid otsida?

R: See kuidagi vajus ära lihtsalt. Kui keegi konkreetselt ei vea midagi, siis tavaliselt nii juhtub. Aga lootust on, et see läheb mingi hetk uuesti käima.

P: Eks see oli selline tore vahva vaheldus midagi huvitavat teha, mis siis mingi aja peale lihtsalt tuhmus. Leht ise on veel Facebookis täitsa alles, seega ehk viitsime kunagi mõne review veel teha.

 

Kas leidub mõni blogi, mida te ka ise pidevalt jälgite? Oskate ehk ka mõnda teist muuskablogi soovitada?

R: Nii head muusikablogi vist rohkem ei olegi. Aga tegelikult soovitan soojalt indiesuffle.com ja earmilk.com. Neil on väga head kraami.

P: Ikka leidub. Enamus neist on muusikablogid. Ma usun, et unplugged.ee on täpselt selline koht, kuhu me koondame kokku paremad lood, mis me nendest teistest blogidest leiame. Seega pole väga mõtet kuhugi mujale trügida :D Kuid kui on isu, siis võib üpris tihti palju head leida wearehunted.com leheküljelt.

 

Mis oli teie suurim unistus lasteaialapsena ja kelleks te siis saada tahtsite?

R: Mina tahtsin saada heaks isaks.

P: Ma ise otseselt ei mäletagi ühte suurt kindlat unistust. Eks neid oli palju, üks neist näiteks rallisõitja.

 

Ja mis tulevikus juhtuma hakkab? 

R: Paar ideed on, vihjeks võin öelda, et need kõik on seotud muusikaga ; )

P: Winkwink ;)

 

 

 

 

 

 

 

Lisa blogi

Eestiblogid on sait kõikidele Eesti blogidele. Kui pead blogi või loed mõnda huvitavat blogi, mida siit veel ei leia, siis anna meile teada.

Viimased kommentaarid

 • check here 01.12.2021 09:26
  Post-PASPA, all states were legally allowed to pursue and regulate sports betting as they saw fit.

  Uuri lähemalt

   
 • 카지노사이트 01.12.2021 09:22
  Good post however I was wondering if you could write a litte more on this topic? I'd be very thankful ...

  Uuri lähemalt

   
 • read more 01.12.2021 09:17
  My brother suggested I might like this website. He was totally right. This post actually made my day.

  Uuri lähemalt